This product is out of stock...
SKU
110F32D G3E4
Building managers install this storeroom knob on supply rooms and utility closets where the door must remain locked and require a key for every entry.
MARKS GRADE 2 STOREROOM KNOB SCHLAGE C STAINLESS STEEL - 110F32D G3E4
Manufacturer: Marks
Function: Storeroom
Finish: Stainless Steel
Description
Details
| Design Style | Plymouth |
|---|---|
| Door Prep | 2-1/8" x 1" |
| Door Thickness | 1-3/8" - 1-7/8" |
| Function | Storeroom |
| Grade | Grade 2 - Medium Duty Commercial / Heavy Duty Residential |
| Handing | Field Reversible |
| Included in package | Installation Instructions |
| Industry Finish | US32D/630 Satin Stainless Steel |
| Knob/Lever | Knob |
| Latch/Bolt/Backset | 2-3/4" |
| Manufacturer | Marks |
| Series | 110 |
| Standards / Ratings | ANSI/BHMA Grade 2 |
| Strike | T-Strike 2-3/4" |
| Type - Additional Info | Cylindrical |


