Related Products:
LSDA PADLOCK KEY IN KNOB YALE PARA 1-3/4" BRASS BODY 1" CLEARANCE 5/16" SHACKLE 186391 - RK45KNK25YA8
SKU
RK45KNK25YA8
Businesses needing secure access control. For doors, gates, and equipment. Solves the need for a durable, keyed padlock with standard cylinder compatibility.
LSDA PADLOCK KEY IN KNOB YALE PARA 1-3/4" BRASS BODY 1" CLEARANCE 5/16" SHACKLE 186391 - RK45KNK25YA8
Manufacturer: LSDA
Keyway: Yale Para 8
Description
Details
| Body Width | 2" |
|---|---|
| Keying Options | Rekeyable |
| Keyway | Yale Para 8 |
| Manufacturer | LSDA |
| Material | Brass |
| Ratings | Commercial Duty |
| Shackle | Molybdenum Hardened Steel; Removable; Can Be Replaced With Longer Versions |
| Shackle Clearance | 1" |
| Shackle Diameter | 5/16" |
| Type | Door Key |






