Related Products:
LSDA PADLOCK KEY IN KNOB SCHLAGE C 1-3/4" BRASS BODY 1" CLEARANCE 5/16" SHACKLE 186389 - RK45KNK25SCC
SKU
RK45KNK25SCC
Organizations standardizing on Schlage C keyways. Securing assets and access points. Solves the need for a keyed padlock integrated with existing key systems.
LSDA PADLOCK KEY IN KNOB SCHLAGE C 1-3/4" BRASS BODY 1" CLEARANCE 5/16" SHACKLE 186389 - RK45KNK25SCC
Manufacturer: LSDA
Keyway: Schlage C
Description
Details
| Body Width | 2" |
|---|---|
| Keying Options | Rekeyable |
| Keyway | Schlage C |
| Manufacturer | LSDA |
| Material | Brass |
| Ratings | Commercial Duty |
| Shackle | Molybdenum Hardened Steel; Removable; Can Be Replaced With Longer Versions |
| Shackle Clearance | 1" |
| Shackle Diameter | 5/16" |
| Type | Door Key |






