Related Products:
LSDA PADLOCK KEY IN KNOB LESS CYLINDER 1-3/4" BRASS BODY 4" CLEARANCE 5/16" SHACKLE 186388 - RK45KNK102
This product is out of stock...
SKU
RK45KNK102
Facilities managers and security personnel. Securing larger equipment, gates, or chains. Solves the need for a keyed padlock with extended shackle reach.
LSDA PADLOCK KEY IN KNOB LESS CYLINDER 1-3/4" BRASS BODY 4" CLEARANCE 5/16" SHACKLE 186388 - RK45KNK102
Manufacturer: LSDA
Keyway: Less Cylinder
Description
Details
| Body Width | 2" |
|---|---|
| Keying Options | Rekeyable |
| Keyway | Less Cylinder |
| Manufacturer | LSDA |
| Material | Brass |
| Ratings | Commercial Duty |
| Shackle | Molybdenum Hardened Steel; Removable; Can Be Replaced With Longer Versions |
| Shackle Clearance | 4" |
| Shackle Diameter | 5/16" |
| Type | Door Key |






