Related Products:
LSDA PADLOCK KEY IN KNOB LESS CYLINDER 1-3/4" BRASS BODY 2" CLEARANCE 5/16" SHACKLE 186386 - RK45KNK50
SKU
RK45KNK50
Fleet managers and construction site supervisors deploy this 1-3/4" brass, key-in-knob padlock with 2" shackle clearance on gates, vehicles, and larger equipment to secure valuable assets.
LSDA PADLOCK KEY IN KNOB LESS CYLINDER 1-3/4" BRASS BODY 2" CLEARANCE 5/16" SHACKLE 186386 - RK45KNK50
Manufacturer: LSDA
Keyway: Less Cylinder
Description
Details
| Body Width | 2" |
|---|---|
| Keying Options | Rekeyable |
| Keyway | Less Cylinder |
| Manufacturer | LSDA |
| Material | Brass |
| Ratings | Commercial Duty |
| Shackle | Molybdenum Hardened Steel; Removable; Can Be Replaced With Longer Versions |
| Shackle Clearance | 2" |
| Shackle Diameter | 5/16" |
| Type | Door Key |






