Related Products:
SKU
BP470KA850
Contractors and facility teams use this 45mm brass padlock with 2-1/2" long shackle to secure thick gates, hasps, and chain-linked access points.
LSDA PADLOCK SOLID BRASS 45MM BODY 2-1/2" CLEARANCE 5/16" SHACKLE 025721 - BP470KA850
Manufacturer: LSDA
Keyway: LSDA32/33
Description
LSDA solid brass padlocks with steel shackle are available in a variety of styles and sizes for every use.
Details
| Body Width | 1-3/4", 45MM |
|---|---|
| Keying | Keyed Alike |
| Keyway | LSDA32/33 |
| Manufacturer | LSDA |
| Material | Brass |
| Ratings | Standard Duty |
| Shackle | Chrome Plated Solid Steel, HARDENED |
| Shackle Clearance | 2-1/2" |
| Shackle Diameter | 5/16" |
| Type | Solid |



![LSDA KEY FOR BP400 PADLOCK EK0502XXXX - KEY BP400K [LSDA32/33]](https://media.idn-inc.com/Photos/025741.jpg?height=155&quality=60&fit=bounds&format=jpeg&auto=webp&fit=cover)