Related Products:
SKU
BP400KA800
Building operators use this 40mm brass padlock (KA800) on warehouse hasps and perimeter gates to standardize keyed-alike security across facilities.
LSDA PADLOCK SOLID BRASS 40MM BODY 7/8" CLEARANCE 1/4" SHACKLE 025708 - BP400KA800
Manufacturer: LSDA
Keyway: LSDA32/33
Description
LSDA solid brass padlocks with steel shackle are available in a variety of styles and sizes for every use.
Details
| Body Width | 1-1/2", 40MM |
|---|---|
| Keying | Keyed Alike |
| Keyway | LSDA32/33 |
| Manufacturer | LSDA |
| Material | Brass |
| Ratings | Standard Duty |
| Shackle | Chrome Plated Solid Steel, HARDENED |
| Shackle Clearance | 7/8" |
| Shackle Diameter | 1/4" |
| Type | Solid |


![LSDA KEY FOR BP400 PADLOCK EK0502XXXX - KEY BP400K [LSDA32/33]](https://media.idn-inc.com/Photos/025741.jpg?height=155&quality=60&fit=bounds&format=jpeg&auto=webp&fit=cover)
