LSDA GRADE 1 STOREROOM LEVER FAIL SECURE 24VDC REQUEST TO EXIT SFIC 186188 - 3400LM EU RX26D24VDC SFIC
This product is out of stock...
SKU
3400LM EU RX26D24VDC SFIC
LSDA GRADE 1 STOREROOM LEVER FAIL SECURE 24VDC REQUEST TO EXIT SFIC 186188 - 3400LM EU RX26D24VDC SFIC
Manufacturer: LSDA
Function: Storeroom
Finish: Chrome
Keyway: Less Core
Description
Details
| Combinating | SFIC - Small Format Interchangeable Core |
|---|---|
| Door Thickness | 1-3/8" - 1-3/4" |
| Function | Storeroom |
| Grade | Grade 1 - Heavy Duty Commercial |
| Handing | Field Reversible |
| Included in package | Installation Instructions 2 Keys |
| Industry Finish | US26D/626 Stain Chrome |
| Keyway | Less Core |
| Knob/Lever | Lever |
| Latch/Bolt/Backset | 2-3/4" |
| Manufacturer | LSDA |
| Pinning | 6-Pin or 7-Pin - Less Core |
| Series | 3000 |
| Strike | ASA 4-7/8" |
| Type - Additional Info | Cylindrical |

