This product is out of stock...
SKU
A5101KA22753
Warehouse and industrial teams use this keyed-alike rekeyable steel padlock to unify lock access and secure perimeter gates and storage enclosures.
AMERICAN PADLOCK STEEL REKEYABLE 1-1/2" BODY 1-1/2" SHACKLE - A5101KA22753
Manufacturer: American Padlock
Description
Details
| Body Width | 1-1/2" |
|---|---|
| Keying | Keyed Alike |
| Keying Options | Rekeyable |
| Manufacturer | American Padlock |
| Material | Steel |
| Shackle | Hardened Boron Alloy Shackle, Superior Protection |
| Shackle Clearance | 1-1/2" |
| Shackle Diameter | 1/4" |

