This product is out of stock...
SKU
PDL1300NW26D1
Businesses. Narrow stile doors. Provides networked proximity access control for streamlined management of employee and visitor entry.
ALARM LOCK NETWORX NARROW STILE PROXIMITY LOCK SATIN CHROME - PDL1300NW26D1
Manufacturer: Alarm Lock
Finish: Chrome
Keyway: Schlage C
Description
Details
| Access Codes/Capacity | 2000 User Codes |
|---|---|
| Cylinder | 6-Pin Mortise Cylinder |
| Environment - Rating/Temperature | -31° to 151°F (-35° to 66°C) |
| Fail Safe/Secure | Fail Secure |
| Industry Finish | US26D/626 Satin Chrome |
| Keyway | Schlage C |
| Manufacturer | Alarm Lock |
| Strike Type | 1-1/4" X 4-7/8" |
| Type - Additional Info | Aluminum Door |
| Voltage/Current/Power | 2 3V batteries |
| Wireless | Yes |


