This product is out of stock...
SKU
83/50 300
Locksmiths and facility managers use this ABUS 83/50 rekeyable chrome padlock at commercial sites to integrate Schlage C keyway into existing master key systems.
ABUS PADLOCK REKEYABLE CHROME SCHLAGE C 0-BITTED - 83/50 300
Manufacturer: Abus
Keyway: Schlage C
Description
Details
| Body Width | 2" |
|---|---|
| Keying | 0-Bitted |
| Keying Options | Rekeyable |
| Keyway | Schlage C |
| Manufacturer | Abus |
| Material | Chrome |
| Shackle | Hardened Steel |
| Shackle Clearance | 1-1/16" |
| Shackle Diameter | 3/8" |
| Type | Door Key |

